Web sitemizi kullanabilmek için javascript özelliğini etkinleştirmeniz gerekmektedir.

Tacirler Eğitim ve
Sosyal Yardım Vakfı

Tacirler grup şirketlerinin hissedarları tarafından 1989 yılında kurulan Tacirler Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı, özellikle eğitim ve sağlık alanında kamunun yükünü azaltıcı faaliyetleri gözeterek, bugüne kadar nakdi sosyal yardımlar ve eğitim bursu destekleri yanında; okul binaları ve sağlık tesisleri inşa ederek ilgili bakanlıklara devir ve teslim etmiştir.

Eğitim Faaliyetleri

Millî Eğitim Bakanlığına devirleri tamamlanmış toplam 60 derslikte ve 3000 öğrenciye faal halde eğitim ve öğretim veren 4 okulu hizmete sunmuştur :

  • 1997 yılı itibariyle Tacirler Eğitim Vakfı İlkokulu,
  • 2007 yılı itibariyle orta okul olarak yapılan ve ancak 2012 yılında Tacirler Eğitim Vakfı İmam Hatip Orta Okuluna dönüşen orta okulu,
  • 2013 yılı itibariyle Tacirler Eğitim Vakfı Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Uygulama Merkezi,
  • 2022 Yılı itibariyle Tacirler Eğitim Vakfı Ana Okulu, olmak üzere, faaliyette olan bu okulların her yıl eğitim ve öğretim ihtiyaçlarına ve öğretmenleri teşvike yönelik desteklerimizi sürdürmekteyiz.
  • 2023 Yılı itibariyle inşası son aşamaya gelen Tacirler Eğitim Vakfı Darıca Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Uygulama Merkezi tamamlanarak bakanlığa devri yapılacaktır.

Bu okullarda eğitim gören ve maddi yeterliliği olmayan toplam 100 öğrenciye burs desteği sağlanmakta olup buna ek olarak Türkiye genelinde de maddi yeterliliği olmayan, engelli ve kimsesiz vatandaşlarımıza da nakdi yardım sağlanmaktadır.

Sosyal Yardım Faaliyetleri

2022 Yılında Kayseri Melikgazi ve Kocasinan ilçelerinde 112 Acil Yardım İstasyonları inşaatları tamamlanarak Sağlık Bakanlığına devirleri yapılmıştır. 2022 yılında Yedikule Göğüs ve Araştırma Hastanesi’nin ihtiyaç duyduğu Poliklinik Hizmetleri Ek Hizmet Binasını inşa ederek Sağlık Bakanlığına devri yapılmıştır. 1992 Yılında Sultanbeyli’de 2.788 m2 alan üzerine 150 yatak kapasiteli Devlet Hastanesi yine Tacirler Eğitim Vakfı tarafından yapılmıştır; İş bu hastane 2020 yılında Tacirler Eğitim Vakfı Sultanbeyli Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet vermekte olup hastanede ayrıca Uzman Hekim Eğitimleri verilmektedir.

Galeriyi Aç