Web sitemizi kullanabilmek için javascript özelliğini etkinleştirmeniz gerekmektedir.

Piyasa Yapıcılığı

Yatırım Bize Danışılır

Tacirler Yatırım, BİST Pay Piyasasında derinliği olmayan pay senetlerinde aşırı volatiliteye ve manipülatif işlemlere karşı fiyat istikrarının sağlanması için piyasa yapıcılık faaliyetinde bulunabilecek kurumlar arasında yer almaktadır.

Piyasa Yapıcısı olarak, Sürekli işlem yöntemiyle işlem gören menkul kıymetlerde verilen alım ve satım kotasyonları ile ilgili pay senedinde fiyat istikrarının sağlanması, piyasa gereği oluşan fiyat hareketleri dışında gerçekleşecek aşırı fiyat oynaklığının engellenmesi hedeflenmektedir. Piyasa Yapıcılığı faaliyetimiz ile menkul kıymetlerde yatırımcıları tedirgin eden suni fiyat hareketlerinden korunabilmesini amaçlamaktayız.

Kurumsal Ürünler Pazarı bünyesinde yer alan borsa yatırım fonları, aracı kuruluş varantları ve sertifikalar zorunlu olarak piyasa yapıcılı sürekli müzayede yöntemi ile işlem görür. BİST 100 Endeksi kapsamında olmayan ve KÜP bünyesinde yer alan diğer tüm paylarda; Gözaltı Pazarı, Serbest İşlem Platformu ve Nitelikli Yatırımcı İşlemleri Pazarı hariç olmak üzere diğer pazarlarda yer alan ve fiili dolaşımdaki payların piyasa değeri 10 milyon TL’nin altında kalan paylarda ise isteğe bağlı olarak piyasa yapıcılık faaliyeti yürütülebilmektedir.

Bize Ulaşın