Web sitemizi kullanabilmek için javascript özelliğini etkinleştirmeniz gerekmektedir.

Hazine Borçlanma Araçları

Yatırım Bize Danışılır

Risk anlayışınıza göre yatırım tercihiniz sabit getirili menkul kıymetler ise, konusunun uzmanı Tacirler Yatırım Hazine bölümümüz size en iyi hizmeti vermeye hazırdır. Yazılı veya sözlü taleplerinizle, her gün 09:30 ile 14:00 arasında aynı gün valörlü, 09:30 -17:30 arasında ertesi gün valörlü olarak borçlanma araçlarına yatırım yapabilirsiniz.

Devlet Tahvili- Hazine Bonosu işlemleri

Bono ve tahviller, kamunun orta ve uzun vadeli fon gereksinimlerini karşılamak için çıkardıkları borçlanma senetleridir. Hazine bonosu 1 yıldan kısa, Devlet Tahvili 1 yıldan uzun vadeli ve yabancı para ya da dövize endeksli olup, bono ve tahviller vade sonuna kadar elde tutulduğu takdirde sabit bir getiri sağlarlar. İstenmesi durumunda ikinci el piyasada vadeden önce de alınıp satılabilirler.

Özel Sektör Tahvili-Finansman Bonosu ve Banka Bonosu İşlemleri

Özel sektör tahvilleri, özel sektör kuruluşlarının orta ve uzun vadeli fon ihtiyaçlarını karşılamak için çıkardıkları borçlanma senetleridir. Banka Bonoları ise kalkınma ve yatırım bankalarının sermaye piyasasından kaynak sağlamak amacıyla borçlu sıfatıyla düzenleyip, SPK tarafından kayda alınmasını müteakip ihraç ettiği emre veya hamiline yazılı kıymetli evraktır.

Hesabınızda nakit boşta kalmaz!

Riskten kaçınmak amacıyla yatırımınızı günlük olarak değerlendirmek isterseniz, düzenleyeceğimiz sözleşmeler ile birikimlerinizi BİST Repo/Ters Repo işlemleri ile otomatik olarak repoyla, Takasbank para piyasalarında ve bankalarda değerlendirebiliriz.

Borçlanma araçları piyasası ürünlerinde getiri nasıl olur?

Vade sonuna kadar tutulması halinde elde edeceğiniz dönemsel getiri, satın alma fiyatına ve vadeye bağlı olarak baştan hesaplanabilmektedir. Borçlanma araçlarını vadesinden önce satmak istemeniz durumunda, günün piyasa koşullarına paralel olarak kar/zarar oluşması söz konusu olabilmektedir. Bu konudaki satım kararlarınızı vermeden önce uzmanlarımızdan muhakkak görüş almalısınız.

Borçlanma araçlarının alternatif yatırım ürünlerinden farklılıkları nedir?

  • Diğer sabit getirili ürünlerden olan mevduat ve repo ile karşılaştırıldığında daha esnek bir üründür. İstenildiği zaman elden çıkarılıp nakde dönüştürülebilir.
  • Dönem içerisinde piyasada oluşacak faiz oranlarının düşmesi durumunda beklenilenden daha yüksek bir getiri elde edilebilir.
  • Vadesinden önce satılmak istendiğinde kısmi olarak satış işlemi yapılabilmektedir.
  • Yatırım fonlarıyla karşılaştırıldığında ise getirisinin baştan belli olması avantajı vardır.

Hazine Bölümümüz ve size özel yatırım fırsatları için 0212 355 46 46-(2670/4617) dahili hattımızdan uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Uzmana DanışınBizi Arayın