Web sitemizi kullanabilmek için javascript özelliğini etkinleştirmeniz gerekmektedir.

25.06.2024

Seğmen Kardeşler Gıda Üretim ve Ambalaj Sanayi A.Ş

Fiyat Tespit Raporuna İlişkin Analist Raporu

Raporun Amacı

İşbu rapor Sermaye Piyasası Kurulu’nun VII-128,1 Pay Tebliği 29.maddesine istinaden Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (“Tacirler Yatırım”) tarafından, yetkili kuruluş Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (“Gedik Yatırım”)’nin, Seğmen Kardeşler Gıda Üretim ve Ambalaj Sanayi Anonim Şirketi (Kısaca “İhraççı”, “Seğmen” ya da “Şirket”) paylarının halka arzı kapsamında, hazırlanan fiyat tespit raporunu değerlendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Yatırımcıların pay alım satımına ilişkin herhangi bir tavsiye veya teklif içermemektedir. Yatırımcılar, yatırım kararına halka arz izahnamesini inceleyerek karar vermelidir. Rapor içerisinde bulunabilecek hata ve noksanlıklardan dolayı Tacirler Yatırım hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Şirket Hakkında

1958 yılında Ankara merkezli olarak kurulan Seğmen’in ana iştigal konusu reçel, bal, fındık kreması, helva, tahin, pekmez üretimi ve paketlemesi, baharat paketlemesi ve satışıdır. Şirket Ar-Ge çalışmalarıyla sürekli olarak ürünlerinde gelişim sağlamakta, teknoloji ve modernizasyon yatırımları ile birlikte sürdürülebilir üretime devam etmektedir.

Şirket’in ana üretim tesislerinin önemli bir bölümü Ankara ili Sincan ilçesi 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde yer almaktadır. Osmanlı Fabrikası, Hazar Fabrikası 1 ve 2 isimli üç ayrı kurulu tesiste toplam 40.000 m2 kapalı alanda, reçel, bal, helva, fındık kreması, tahin, pekmez ve meyve sosları üretilmekte ve paketlenmektedir. Baharat grubu ürünleri ise sadece toptan tedarik edilmekte ve paketlenmektedir. Şirket’in Aralık 2023’ten bu yana yatırım projesini yürüttüğü 5.000 m2 kapalı alana sahip Afyon Soğuk Hava ve Meyve İşletme Tesisi, 15 Mayıs 2024 itibarıyla mevcut üç tesisin ardından dördüncü tesis olarak faaliyete başlamıştır.

Detaylı PDF   -   541 KB