Web sitemizi kullanabilmek için javascript özelliğini etkinleştirmeniz gerekmektedir.

14.02.2022

Dap Gayrimenkul Geliştirme A.Ş.

Fiyat Tespit Değerlendirme Raporu

Raporun Amacı

Bu değerlendirme raporu Sermaye Piyasası Kurulu’nun 22/06/2013 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan Seri:
VII 128.1 numaralı Pay Tebliği’nin 29. maddesinin 2. fıkrası kapsamında Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
tarafından hazırlanmıştır. Dap Gayrimenkul Geliştirme A.Ş.’nin halka arzına ilişkin olarak, yatırımcıların halka arza
katılması ya da katılmaması yönünde bir öneri ya da teklif değildir. Bu rapor yalnızca aracı kurumun fiyat tespit
raporu hakkındaki görüşü olup yatırımcılar, halka arza ilişkin kararlarını izahname ve eklerini inceleyerek
vermelidirler.

Dap Gayrimenkul Hakkında

Dap Gayrimenkul Geliştirme A.Ş., 04.02.1981 tarihinde Eltes İnşaat Tesisat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi unvanı ile kurulmuştur. Şirket, 15.10.2005 tarihinde el değiştirip Ağaoğlu Grubu bünyesine katılmış ve çeşitli konut projeleri inşa etmiştir. 2015 yılında Dap Yapı Grubu otaklarından, Ziya Yılmaz ve Rafet Yılmaz, Şirket'in hisselerinin tamamını Ağaoğlu Grubu'ndan devralmıştır. Aynı yıl Validebağ Konakları projesinin ihalesi Şirket tarafından kazanılmış ve 2021 yılında proje tamamlanmıştır. Şirket’in Dap Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. unvanını aldığı 9 Aralık 2021 tarihinde TTSG’de ilan olmuştur.

Dap Gayrimenkul Geliştirme A.Ş., DAP Yapı Grubu altında faaliyet gösteren bir şirkettir. 1999 yılında faaliyetlerine başlayan Dap Yapı Grubu bugüne kadar İstanbul ve İzmir’de 26 projede yaklaşık 2,5 milyon m² inşaat tamamlamıştır. Dap Yapı Grubu, projelerinde ağırlıklı olarak konut projeleri geliştirmekle birlikte, AVM, okul, hastane, ofis ve otel inşaatları da gerçekleştirmiştir. Dap Yapı Grubu, 2013 yıllından bugüne kadar peyzaj mimarisi, güvenli ev, en iyi ticari gökdelen, ofis tasarımı, otel tasarımı vb. alanlarında toplam 41 ödül kazanmıştır.

Dap Gayrimenkul Geliştirme A.Ş.’nin ticaret siciline tescil ettiren merkez adresi, Altayçeşme Mahallesi Çamlı Sk. Dap Royal Center Sit. B Blok Apt. No: 16 B/8 Maltepe/İstanbul dir.

Detaylı PDF   -   559 KB