YATIRIM BİZE DANIŞILIR

Ödünç Pay Senedi Alma ve Verme

Tacirler Yatırım olarak, Takasbank tarafından saptanan ve SPK tarafından onaylanan tür ve miktarda teminat göstererek belirli bir dönem için pay senedi ödünç almak isteyen yatırımcılarla, ek gelir sağlamak amacıyla pay senedi ödünç vermek isteyen yatırımcıların karşılaştığı organize bir piyasa olan "Ödünç Pay Senedi Piyasası"nda da hizmet vermekteyiz.Bu piyasada Borsa Pazarlarında işlem gören A ve B grubu paylar ve borsa yatırım fonu katılma belgeleri işlem görmektedir.

Ödünç pay senedi piyasasının avantajları nedir?

 • Portföyünüze ek gelir sağlarsınız.Portföyünüzde bulunan pay senetlerini değişik vadelerde ödünç (kiraya) vererek ek gelir sağlarsınız. Ödünç verdiğiniz pay senetlerinin mülkiyeti size aittir. Vade içerisinde işleme konu olan pay senetlerinde sermaye artırımı veya temettü ödemesi gibi hakların doğması durumunda bu haklardan siz yararlanırsınız. Belli koşullar dışında, pay senetlerini geri almak için vade sonunu beklemek zorunda olduğunuzdan, bu dönem içinde ödünç verdiğiniz pay senetlerini satamazsınız.
 • Açığa satış yolu ile piyasadaki düşüşlerden yararlanma fırsatı yakalarsınız.Pay senetleri piyasasında düşüş bekliyorsanız ve elinizde pay senedi bulunmorsa bu piyasadan vade sonunda teslim etmek kaydıyla ödünç aldığınız pay senetlerini açığa satarak düşüşlerden ek kazanç sağlama fırsatına sahip olursunuz.

 • "Ödünç Pay Senedi Piyasası" hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız

  "Ödünç Pay Senedi Piyasası"nda işlem yapmak için mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

  Piyasa Analizi
  Uzman kadromuz tarafından hazırlanan, hafta boyunca finansal piyasalarda yaşanacak olası hareketlerle ilgili görüşleri, istatistikleri, yorumları ve analizleri takip edebilir, sorularınızı uzmanlarımıza anında iletebilirsiniz.
   
   
     
  Tacirler Yatırım ile ilgili gelişmelerden, fırsat, promosyon ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorum
  0(212) 355 46 46